نحوه سرخ کردن غذا در تابه گرانیتی

9/تیر/1398 مقالات بدون دیدگاه

نحوه سرخ کردن غذا در تابه گرانیتی : برای ریختن مواد غذایی ابتدا باید مطمئن باشید که مواد خشک هستند یعنی نمدار یا خیس نیستند تا به کف ظرف نچسبند . کمی نمک کف ماهیتابه بریزید تا از چسبیدن مواد به ظرف جلوگیری شود .روغن کاملا داغ باشد بعد مواد را بریزید. مواد سرخ کردنی کمی با هم تفاوت دارند برای کوکو و یا سرخ کردنی های نیمه مایع باید در ابتدا شعله کاملا بالا باشد بعد از 5 دقیقه درب ظرف را گذاشته و شعله را کم کنید. اگر مواد جامد هستند مثل سیب زمینی و قارج و ماهی و ... درب ظرف را نگذارید

قبل از اضافه کردن غذا به تابه روغن باید جلزولز کند در غیر اینصورت روغن به اندازه کافی داغ نشده است. نیاز نیست حتما طبق دستور عمل کنید. می توانید در صورت نیاز شعله را کم یا زیاد کنید. اگر غذا بیش از حد سرخ شده است شعله را کم کنید و اگر هیچ سر و صدایی از تابه نمی آید شعله را زیاد کنید.


شعله های همه گازها یک اندازه نیست بنابراین باید به اندازه شعله گازتان نگاه کنید.

تفاوت سرخ کردن و تفت دادن در چیست ؟

سرخ کردن با تفت دادن متفاوت است. در سرخ کردن غذا ترد و متمایل به رنگ قهوه ای می شود. بنابراین نیازی به هم زدن غذا ندارید و باید هیچ تکانی به آن ندهید تا سرخ و طلایی رنگ شود. در سرخ کردن روغن بیشتری مورد نیاز است.

سرخ کردن در تابه های بزرگ و با لبه های کوتاه بهتر است.

هنگام سرخ کردن داخل تابه گرانیتی را نباید بیش از حد پر کنیم. زیرا اگر فضای کافی وجود نداشته باشد غذا به جای سرخ شدن بخارپز می شود.

فراموش نکنید که برای جلوگیری از پاشیده شدن روغن از درپوش توری استفاده کنید.

سرخ کردن در تابه های بزرگ و با لبه های کوتاه بهتر استوسایل مورد نیاز برای سرخ کردن غذا در تابه گرانیتی :

تابه گرانیتی بزرگ

روغن دلخواهتان

انبرک برای حرکت دادن غذا

درپوش توری

سینی توری یا دستمال برای گرفتن روغن غذا

چگونه غذا را در تابه گرانیتی سرخ کنیم؟

تابه خالی را روی شعله متوسط گاز گرم کنید. بعد از گرم شدن تاوه روغن را اضافه کنید. وقتی روغن شروع به جلزولز کرد غذا را اضافه کنید.

غذا را در تابه حرکت دهید تا کاملا به روغن آغشته شود. اگر گوشت چرخ کرده سرخ می کنید آن را به قطعات کوچک تر تقسیم کنید. غذا را بدون تکان دادن اجازه دهید سرخ شود تا زمانی که رنگ متمایل به قهوه ای شود.

وقتی یک طرف غذا سرخ شد طرف دیگر را برگردانید. اگر وسط غذا نپخته است شعله را کم کنید تا بپزد.

هنگام برداشتن غذا از داخل تابه فراموش نکنید که تابه را از روی شعله بردارید چون ممکن است بیشتر سرخ شود.

اگر غذایی که سرخ می کنید آغشته به پودر سوخاری است آن را بعد از سرخ شدن روی دستمال قرار دهید تا روغن اضافی گرفته شود. غذا را بدون تکان دادن اجازه دهید سرخ شود تا زمانی که رنگ متمایل به قهوه ای شود

تفت دادن چگونه است ؟

تفت دادن یکی از تکنیک های آشپزی است که غذا را در حد پخته شدن روی شعله متوسط تا زیاد دائم هم می زنند. حرارت شعله به نتیجه کاری که می خواهید بستگی دارد.

تفت دادن روی شعله زیاد غذا را سریع سرخ و قهوه ای رنگ می کند. تفت دادن روی شعله متوسط باعث می شود غذا آرام آرام بپزد و آب غذا کشیده شود. تا زمانی که رطوبت غذا گرفته نشود سرخ نمی شود.

تفت دادن غذاهای معطری مثل پیاز، کرفس، فلفل، سیر و هویج را نرم می کند و طعم و رنگ ادیپویه جات را بیشتر می کند.

غذا را می توانید هم داخل تابه و هم داخل قابلمه تفت بدهید البته اگر قرار است در مرحله بعد آن را سرخ کنید در تابه گرانیتی بهتر است. تفت دادن غذا روی شعله متوسط باعث می شود غذا آرام آرام بپزد و آب غذا کشیده شود.

وسایل مورد نیاز برای تفت دادن مواد غذایی در تابه گرانیتی

تابه یا قابلمه بزرگ

روغن

قاشق چوبی یا پلاستیکی

چگونه مواد غذایی را در ظروف گرانیتی تفت دهیم؟

تابه یا قابلمه گرانیتی را روی شعله متوسط گرم کنید. بعد از داغ شدن تابه روغن را اضافه کنید. ۱ یا ۲ قاشق غذاخوری کافی است. اما در صورت نیاز می توانید روغن بیشتری اضافه کنید. غذا را اضافه کرده و هم بزنید تا روغن کاملا آن را بپوشاند و به تاوه نچسبد. برای تفت دادن بعد از داغ شدن تابه روغن را اضافه کنید و بعد غذا را آماده کنید.
 

 

برچسب ها: خرید قابلمه گرانیتی خرید تابه گرانیتی قیمت ظوف گرانیتی آشپزی در ظروف گرانیتی نحوه سرخ کردن غذا در تابه گرانیتی اطمینان کالا خرید ظروف آشپزخانه آشپزی رژیمی با تابه گرانیتیدیدگاه
دیدگاه شما :